حضور گسترده مسافران نوروزی در طبیعت زیبا و سرسبز منطقه آزاد ارس

خبرنگار موج ارس جلفا - حسین شیدائی - منطقه آزاد ارس همجوار رود زیبای ارس به واسطه طبیعت سرسبزش، همواره پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از نقاط مختلف ایران و سراسر جهان است.

منطقه آزاد ارس پوشیده از درختان گوناگون و رودی همیشه خروشان است که کیلومترها زیبایی و لطافت را به گردشگران و میهمانان خود هدیه می کند.

آب و هوای مطبوع و دل انگیز، جاذبه های کوهستانی، پوشش گیاهی و باغ های درهم تنیده، وجود رودخانه خروشان ارس و ارتفاعات و صخره های دیدنی از دیگر ویژگی های قابل توجه این منطقه نمونه گردشگری می باشد.

آثار تاریخی و طبیعی بسیار متعددی در این منطقه از جمله کلیسای سنت استپانوس، آبشار آسیاب خرابه، امامزاده سید محمدآقا (ع) نوجه مهر، آبشار ماهاران، روستای اشتبین و پارک کوهستان ارس و ده ها جاذبه دیدنی دیگر موجود است.

از نخستین ساعات صبح امروز خانواده ها و مسافران نوروزی منطقه آزاد ارس با آماده کردن وسایل مورد نیاز، خود را به بوستان ها و مناطق سرسبز رساندند تا یک روز بیادماندنی را در کنار خانواده تجربه کنند.

اکنون پارک ها و فضاهای سبز منطقه آزاد ارس مملو از خانواده هایی است که به صورت گروهی در این مکان ها حضور دارند و از طبیعت بهاری بهره می گیرند.

در این میان حضور کودکان در جمع خانواده و همهمه آنان بر نشاط و شادابی این فضا افزوده است.

یکی از رسوم دیرینه ایرانیان، حضور در دامان طبیعت در روز ۱۳ فروردین است که “روز طبیعت” نامگذاری شده است؛ حضوری که تفکر و تدبر در آفرینش و یادآوری نعمات الهی را سبب می شود.

تماشای مظاهر زیبایی خلقت چون کوه، دشت، رودخانه و گیاهان می تواند روح انسان را تلطیف کرده و پس از چند روز تعطیلی و استراحت او را برای آغاز دوباره فعالیت های روزمره آماده سازد.

مردم بر اساس باورهای خود در روز ۱۳ فروردین یا همان سیزده بدر خود را ملزم به خارج شدن از منزل می دانند تا با رفتن به دامان طبیعت در کنار خانواده از فشارهای جسمی و روحی خود بکاهند.

برخی این روز را نحس می دانند و رفع این نحوست را نیز در رفتن به دل طبیعت و شادی در کنار سبزه زارها و جویبارها در باغ و بوستان می دانند، این عده معتقدند ۱۳ بدر به معنای آن است که با خارج شدن از خانه به قصد شادی و گشت و گذار این نحسی را در کنی.

اما در مقابل بعضی واژه “در” را دره و دشت معنا کرده اند و می گویند سیزده بدر یعنی در روز ۱۳ فروردین باید به دره و دشت رفت و در این دو مکان به سر برد.

می توانیم از روز ۱۳ فروردین برای باهم بودن و کنار یکدیگر نشستن، استفاده کنیم و آن را بهانه ای بدانیم تا برای ساعاتی هر چند اندک با خانواده و بستگان به دور هم گرد آییم.

همچنین در این روز مسئولان ذیربط و دستگاه های اجرائی هر یک مطابق با وظایف خود برای ارتقای امنیت، سلامت و آرامش مردم در طبیعت تمهیداتی می اندیشند تا این روز نیز با توجه به حجم بالای تردد مردم به بهترین شکل سپری شود.

منطقه آزاد ارس با مردمانی شاد و مهمان نواز از ابتدای نوروز امسال همانند سال های گذشته، پذیرای شمار زیادی از میهمانان و گردشگران نوروزی است.

مشاور املاک ارس ::

سرمایه گذاری ,

خرید ,

فروش ,

اجاره ,

رهن

مشارکت

قیمت زمین

قیمت ملک

مشاور املاک ارس وند ,

زمین ,

باغ ,

مغازه ,

ویلا ,

مجتمع تجاری ,

سوئیت ,

هتل آپارتمان ,

ملک ,

منطقه آزاد ارس ,

قیمت باغ

قیمت مغازه

قیمت ویلا

قیمت مجتمع تجاری

قیمت سوئیت

قیمت هتل آپارتما

قیمت زمین جلفا

قیمت مغازه جلفا

قیمت باغ جلفا

قیمت ویلا جلفا

قیمت هتل آپارتمان جلفا

قیمت ملک جلفا

قیمت مجتمع تجاری جلفا

قیمت زمین ارس

قیمت مغازه ارس

قیمت باغ ارس

قیمت ویلا ارس

قیمت هتل آپارتمان ارس

قیمت ملک ارس

قیمت مجتمع تجاری ارس

خرید و فروش زمین جلفا

خرید و فرش باغ جلفا

خرید و فروش مغازه جلفا

خرید و فروش ویلا جلفا

خرید و فروش ملک جلفا

خرید و فروش سوئیت جلفا

خرید و فروش زمین ارس

خرید و فرش باغ ارس

خرید و فروش مغازه ارس

خرید و فروش ویلا ارس

خرید و فروش ملک ارس

خرید و فروش سوئیت ارس

در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام املاک ارسوند